دانلود طرح توجیهی تولید زغال چوب

فایل مورد نظر در مورد دانلود طرح توجیهی تولید زغال چوب می باشد که پس از مطالعه آن در صورت تمایل می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
دانلود طرح توجیهی تولید زغال چوب

دانلود-طرح-توجیهی-تولید-زغال-چوبدانلود طرح توجیهی و کارآفرینی تولید زغال چوب در 52 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

خلاصه ای از متن:

تولید زغال
نام طرح: طرح توجیهی تولید زغال چوب
میزان اشتغال زایی:22 نفر
جمع کل سرمایه گذاری جهت اجرای طرح:1222.5 میلیون ریال
---------------------------------------------------------------------------
خلاصه طرح
در این طرح به بررسی تولید زغال چوب پرداخته شده است ، برای بررسی طرح از روش های آماری و اقتصادی و برآورد های مالی استفاده شده است ، این طرح شامل چهار فصل میباشد ، فصل اول به بیان کلیاتی از قبیل مقدمه ، تاریخچه ، مجوز های قانونی مورد نیاز ، وضعیت بازار ، میزان واردات و صادرات و ... پرداخته است ، فصل دوم به بیان روش انجام کار پرداخته است ، بازدید از واحد کاری مشابه ، نیروی انسانی ، نحوه تامین سرمایه و ... از جمله عناوین موجود در این فصل میباشد ، فصل سوم به بررسی طرح از دیدگاه اقتصادی پرداخته است ( طرح توجیهی یا BP ) ، عناوینی از قبیل نیروی انسانی مورد نیاز ، میزان سرمایه گذاری ، مواد اولیه مورد نیاز ، ماشین آلات مورد نیاز و ... از جمله عناوین موجود در این فصل میباشد ، در نهایت فصل چهارم به بیان نتیجه اجرای طرح می پردازد.

مقدمه
هر محصول ویژگیها و مشخصات خاصی دارد که پیش از هر گونه بررسی فنی، مالی و اقتصادی طرح، لازم است این خصوصیات به درستی شناخته شوند. شناخت صحیحی از مشخصات و انواع مختلف محصول، بدون تردید، راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیریهای لازم در انتخاب روش و عملیات تولید و محاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود.
در این ارتباط یکی از موثرترین روشهای قابل استفاده، به کارگیری استانداردهای مدون ملی و جهانی هر یک از محصولات م یباشد. علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است تا شماره تعرفه گمرکی (نامگذاری بروکسل) محصولات نیز مشخص گردد تا درباره روند واردات و صادرات محصول و مقررات آن شناخت لازم حاصل شود.
زندگی امروز انسانها متشکل از ناهنجاریها و مشکلات عدیده ای می باشد. از این رو انسان تمام تلاش خود را معطوف به یافتن راه های مناسبی جهت ارتقای کیفی زندگی خود می نماید. طی سالیان دراز انسان تلاش نموده است تا با استفاده بهینه از امکانات و همچنین ابتکارات -که جزء لاینفک ذات بشری است- راههایی را برای پیشرفت بیشتر، توسعه و بهبود زندگی بیابد. لذا تمامی ابتکارات و دستاوردهای بشری که امروز ، مورد استفاده قرار می گیرد، در این جهت مورد بهره برداری قرار گرفته است. یکی از معضلات بشر امروز مشکل انرژی است. هرچند بشر امروز به دنبال سوختهای نو و جدید می باشد ، ولی نیم نگاهی هم به منابع موجود دارد. روزانه درختان زیادی در جهان به دلایل مختلفی مثل کاغذسازی و یا ساخت مصنوعات چوبی و.... قطع می شوند که شاخه و برگهای آنها بی استفاده رها می شود. ما به دنبال استفاده بهینه از آن هستیم و با توجه به اینکه مقدار گرمایی که زغال چوب تولید می کند ، از خود چوب بیشتر می باشد؛ لذا از آن برای تامین انرژی برای پخت و پز و... می توان استفاده نمود.

دلایل انتخاب طرح
طبق برنامه ریزی دولت یکی از مهمترین اهداف برنامه چهارم توسعه کشور و همچنین چشم انداز بیست ساله کشور حرکت به سمت صادرات غیرنفتی است. در حال حاضر عمده صادرات ایران مربوط به صادرات کالاهای نفتی می باشد، لذا برای رشد و گسترش صادرات غیرنفتی، برنامه ریزی برای افزودن واحدهای جدید و همچنین استفاده بهینه از امکانات فعلی، ضروری به نظر می رسد. زغال از ضایعات چوب را نمی توان به عنوان کالایی استراتژیک در نظر گرفت، اما می توان اینگونه عنوان نمود که اهمیت آن به عنوان یکی از سوختهای در دسترس بیان نمود.

میزان مفید بودن طرح برای جامعه
بی شک خودکفایی در تولید این محصولات می تواند ارز قابل توجهی را در کشور نگهداشته و به رشد و خودکفایی کشور کمک شایانی نماید ، علاوه بر این عامل ، میزان اشتغالزایی طرح نیز قابل توجه میباشد .

تاریخچه و سابقه مختصر طرح
زغال چوب از زمانهای پیش از تاریخ تولید شده است، نخست در گودالها و بعدها در کوره ها. پیش از پایان قرن هجدهم از قرع های آهن استفاه نمی شدند. در قرع ها، اسیداستیک و محصول فرعی متانول می توانستند در مقادیر بیشتر بازیافت شوند. با این وجود وقتی این محصولات فرعی می توانستند تولید شوند، بازیافت آنها مقرون به صرفه نبود.
در اصل، زغال چوب به عنوان یک سوخت بدون دود و بدون بو برای گرم کردن و پخت و پز استفاده می شد و هنوز امروزه برای این منظورها و توسط مردم کشورهای توسعه نیافته پوشیده از درخت استفاده می شود. در صنعت، زغال چوب در ذوب فلزات استفاده می شود. به علاوه، زغال چوب برای تولید کربن فعال شده و غذاهای بریان شده استفاده می شود.

جنبه های ابتکاری بودن و خلاقیت به کار رفته شده
ابتکار و نوآوری در کلیه رشته ها می تواند عامل پیشرفت  و توسعه قرار گیرد در بخش تولید محصولات فرفورژه نیز که بازار رقابتی بسیار شدیدی دارد استفاده از ایده های نو و نوآوری و خلاقیت می تواند به عامل موفقیت تبدیل شود ، متد های نوین تبلیغاتی یکی از عوامل پیشرفت و توسعه اقتصادی در کشور های صاحب سبک در صنعت میباشد ، الگوبرداری از این روشها برای معرفی کالا و محصولات می تواند به عنوان یک ایده نو مورد استقیال قرار گیرد .

نتایج حاصله از اجرای طرح
از فواید راه اندازی این صنعت سبب ایجاد اشتغال، بازیافت ضایعات زغال طبیعی، کسب درآمد و ارزآوری از صادرات زغال فشرده، افزایش بازدهی و سوددهی جنگلها، از جمله مزایای توسعه صنعت تولید زغال فشرده می توان برشمرد.
با توجه به بررسی های انجام شده در بخش بازار، می توان نتیجه گیری کرد با توجه به میزان عرضه محصول سهم قابل حصول از بازار مصرف زغال چوب در آینده دارای محدوده مناسبی می باشد و ب ا در نظر گرفتن ظرفیت تولیدی این طرح (ظرفیت 400 تن در سال) و نظر به اینکه محصول زغال چوب واردات نیز دارد (کشور چین و)…  برای اینکه بخشی از بازار را در اختیار داشته باشیم، می بایست یا قیمت تمام شده را کاهش داده و یا اینکه بازار های خارجی را در اختیار گیرد (صادرات).
همچنین در خصوص سرمایه گذاری دراین طرح شایان ذکر است که همانند سایر طرح دارای ریسکهایی می باشد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می شود:
1. در کشور ما با توجه به وفور سوختهای فسیلی، زغال چوب به عنوان یک محصول گرمایشی به مقدار کمی مورد استفاده قرار می گیرد. لذا در مورد بازار مصرف این محصول بیشتر جنبه های دیگر مصرف مطرح می باشد که باعث محدود شدن بازار مصرف می گردد . بنابراین در هنگام سرمایه گذاری در این بخش باید این موضوع در نظر گرفته شود.
با توجه به اینکه این کالا مصرفی می باشد، کیفیت بسیار مهم می باشد و عدم توجه به آن موجب کاهش فروش محصولات و در نهایت بالا بردن ریسک سرمایه گذاری می گردد ( از موارد کیفی می توان کیفیت در محصول، بسته بندی و..... نام برد).
با توجه به روند صادرات در سالهای گذشته می توان بیان کرد که صادرات این محصول رو به رشد می باشد. لذا در صورتیکه تولیدکنندگان زغال چوب تمایل دارند که در بازار جهانی فعالیت داشته باشند، باید توانائی های فنی خود را بالا ببرند که این امر سبب افزایش سرمایه گذاری می شود که این افزایش سرمایه گذاری ریسک سرمایه گذاریهای بعدی را نیز بالا می برد. با توجه به مواردی که بر شمردیم و همچنین در نظر گرفتن این موضوع که تاکنون هکتارها جنگل و منابع طبیعی کشور تاوان بی مبالاتی ما را پرداخته اند، همانطور که می دانید اکثر روستاهای کشور علاوه بر سوختهای فسیلی از چوب برای تامین انرژی استفاده می کنند. لذا در صورتی که آنها به جای چوب از زغال استفاده کنند، هم آلودگی کمتری وجود دارد و هم میزان گرمایش بیشتری ایجاد می کند. لذ ا با توجه به سرمایه گذاری کم و مواد اولیه ارزان می توانیم محصولات ارزانی را در اختیار روستاییان قرار دهیم و ب ا این کار یکی از عوامل تخریب جنگلها را تا حدودی حذف نمائیم.

فهرست مطالب دانلود طرح توجیهی تولید زغال چوب به شرح زیر می باشد:
خلاصه طرح
فصل اول - کلیات  
مقدمه
نام کامل طرح و محل اجرای آن
محل اجرا
مشخصات متقاضیان
دلایل انتخاب طرح
وضعیت و میزان اشتغالزایی
تاریخچه و سابقه مختصر طرح
نام و کد محصولات 
تعریف، ویژگیها و مشخصات فنی محصول  
برای تهیه زغال چوب دو راه وجود دارد
مشخصات فنی محصول 
بسته بندی محصول  
شماره تعرفه گمرکی محصول  
استاندارد محصول  
کالاهای قابل جانشین  
بررسی بازار و قیمت فروش  
بررسی روند تولید  
کد آیسیک 37201137  
روند مصرف  
بررسی روند واردات و صادرات  
کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده  
بررسی قیمت فروش محصول مشابه  
مجوز های قانونی
مراحل صدور جواز تاسیس
شرايط عمومي متقاضيان ( اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي ) دريافت جواز تاسيس
اشخاص حقيقی  
اشخاص حقوقی  
مدارك مورد نياز
اصلاحیه جواز تاسیس
تعریف
صدور پروانه بهره برداری
مراحل صدور توسعه طرح
فصل دوم - روش انجام کار 
جنبه های ابتکاری بودن و خلاقیت به کار رفته شده
فهرست تجهیزات مورد نیاز و برآورد قیمت آنها
مشخصات نیروی انسانی مورد نیاز از لحاظ مفید بودن و توانایی کار
نیروی تولیدی
نیروی غیر تولیدی
مطالعات فنی تولید
تشریح فرایند تولید منتخب
تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم در فرآیند تولید  
بررسی ایستگاهها، مراحل وشیوه های کنترل کیفیت  
تعیین ظرفیت، برنامه تولید و شرایط عملکرد واحد  
معرفی مواد اولیه طرح و برآورد مصرف هر یک  
تامین مواد  
برآورد مصرف مواد اولیه  
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح  
مواد اولیه
بازار فروش
حمل و نقل
ارزیابی مالی اقتصادی طرح
فصل سوم - امور مالی طرح  
سرمایه گذاری ثابت طرح
خرید دفتر کار
هزینه زمین - هزینه محوطه سازی - هزینه ساختمان سازی
هزینه ماشین آلات و تجهیزات
هزینه تاسیسات و تجهیزات عمومی
وسایل اداري و خدماتی  
ماشین آلات حمل و نقل درون/ برون کارگاهی  
هزینه هاي قبل از بهره برداري  
هزینه سرمایه گذاری ثابت
برنامه تولید سالانه
مقدار و ارزش مواد اولیه مصرفی
هزینه تامین انرژی مورد نیاز
هزینه خدمات نیروی انسانی
مجموع اقلام سرمایه در گردش
کل سرمایه گذاری
هزینه تولید
هزینه ثابت
هزینه متغییر
قیمت تمام شده محصول
فصل چهارم - جمع بندی – نتیجه گیری و پیشنهادات 
نتایج حاصله از اجرای طرح

مناسب برای :
- اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
- گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
- ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
- گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
- ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی
- مناسب جهت اجرای طرح کارآفرینی  و ارائه دانشجویی

چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده پرينت بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.
جهت دریافت و دانلود طرح توجیهی تولید زغال چوب لطفا ابتدا آن را خریداری نمایید
دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: طرح توجیهی تولید زغال دانلود طرح توجیهی زغال چوب طرح توجیهی زغال طرح توجیهی تولید زغال چوب دانلود کارافرینی تولید زغال چوب پروژه کارافرینی تولید زغال طرح تولید زغال پروژه تولید زغال چوب طرح کسب و کار تولید زغال تولید زغال چوب

مطالب مرتبط

دانلود طرح توجیهی تولید زغال چوب


مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه ها و دیدگاه های بازاریابی (فصل دوم)

ادبیات نظری و پیشینه پژوهش گویش شناسی (فصل دوم)

چارچوب نظری و سوابق تحقیق تصمیم گیری خرید آنلاین (دیجیتال) (فصل دوم)

مبانی نظری و پیشینه پژوهشی ماهیت حسابرسی و بودجه زمانی (فصل دوم)

دانلود پیشینه پژوهش و مبانی نظری شیوه و سبک فرزندپروری والدین

بررسی رابطه بین فرهنگ بازار محوری و عملکرد بازرگانی

مبانی نظری و پیشینه پژوهشی تعاریف و مدلهای رفتار فرانقش کارکنان (فصل دوم)

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلالات افسردگی و عاطفی پس‌ از‌ زایمان

ادبیات نظری و پیشینه تجربی پژوهش نظریه های ازدواج (فصل 2 پایان نامه)

دانلود مطالعات و رساله معماري طراحی خانه کودک