دانلود طرح توجیهی احداث کارگاه تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc)

فایل مورد نظر در مورد دانلود طرح توجیهی احداث کارگاه تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc) می باشد که پس از مطالعه آن در صورت تمایل می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
دانلود طرح توجیهی احداث کارگاه تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc)

دانلود-طرح-توجیهی-احداث-کارگاه-تولید-درب-و-پنجره-پی-وی-سی(pvc)دانلود طرح توجیهی و کارآفرینی تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc)در 51 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

خلاصه ای از متن:

پی وی سی pvc
نام طرح: طرح توجیهی احداث کارگاه تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc)
میزان اشتغال زایی:64 نفر
جمع کل سرمایه گذاری جهت اجرای طرح:139246 میلیون ریال
---------------------------------------------------------------------------------------------

خلاصه طرح:
هر محصول ویژگی ها و مشخصات خاصی دارد که پیش از هر گونه بررسی فنی، مالی و اقتصادی طرح، لازم است این خصوصیات به درستی شناخته شوند. شناخت صحیحی از مشخصات و انواع مختلف محصول، بدون تردید، راهنمای مناسبی جهت تصمیم گیری های لازم در انتخاب روش و عملیات تولید و محاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود.
در این ارتباط یکی از موثرترین روشهای قابل استفاده، به کارگیری استانداردهای مدرن ملی و جهانی هر یک از محصولات می باشد. علاوه بر این جهت بررسی بازار لازم است تا شماره تعرفه گمرکی (نامگذاری بروکسل) محصولات نیز مشخص گردد تا درباره روند واردات و صادرات محصول و مقررات آن شناخت لازم حاصل شود.
احداث کارگاه تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc) نیازمند شناخت مبانی تئوری و برخورداری از دیدگاه های تجربی و عملی متناسب با شرایط اقتصادی و فرهنگی حاکم و دانش فنی موجود جامعه، به منظور نیل به اهداف تولید می باشد.
بررسی امکان احداث کارگاه تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc) از حیث نحوۀ تأمین مواداولیه، تعیین میزان سرمایه گذاری ، تطابق تکنولوژی صنعت مورد نظر با میزان تخصص ها و مهارتهای بالقوه و بالفعل موجود در کشور و …، مطالعات هماهنگ و چند جانبه اقتصادی، فنی، اقلیمی و جغرافیایی را ایجاب می نماید. مطالعات فنی ایجاد صنایع، مجموعه ای از تحقیقات درخصوص ماهیت مواد و محصولات، شناخت فرآیندهای مختلف تولید و تکنولوژی های موجود و بررسی سیستم ها، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز می باشد . این بررسی ها در راستای نیل به هدف توسعه، تولید و افزایش کیفیت محصولات تولیدی صورت می گیرد که با بهبود بافت فنی واحدهای جدیدالتأسیس در دا خل کشور، پاسخگویی به نیاز بازار و رقابت با سایر تولیدکنندگان جهانی را امکان پذیر می سازد. در بررسی های فنی ابتداء روش های مختلف تولید محصول مورد مطالعه قرار می گیرد و پس از بررسی های لازم مناسبترین تکنولوژی که با فرهنگ کاری و توانائی های بالقوه صنعت تناسب داشته باشد، انتخاب می گردد.

مقدمه
محصول مورد نظر، در و پنجره هاي پي وي سي  (Poly Vinyl Choloride) مي باشد كه يك واحد توليدي در اين زمينه، علاوه بر محصولات فوق مي تواند به توليد سقف هاي كاذب، پارتيشن و ....)از جنس پي وي سي( اقدام نمايد.همچنين لازم به ذكر است كه اين در و پنجره هاي توليدي به همراه شيشه ميباشد . چرا كه سيل كردن در و پنجره هاي پي وي سي بسيار با اهميت مي باشد لذا مي بايست اين محصولات به همراه شيشه توليد گردند.
همانطور كه قبلاٌ نيز اشاره شد، محصول مورد نظر در و پنجره هايي از جنس PVC مي باشد كه در اين قسمت به تشريح بيشتر اين محصول پرداخته خواهد شد. چنانكه مي دانيم پنجره يكي از عوامل مهم در توليد بار سرمايشي و گرمايشي ساختمان است.انرژي انتقالي توسط پنجره از نوع انتقال هدايتي، تشعشعي و نفوذ هواي خارج مي باشد. روش هاي جديد ساخت پنجره عوامل شرح داده شده فوق را تحت كنترل در آورده و نتيجتاً از اتلاف انرژي بي مورد ساختمان جلوگيري مي نمايد. نكته مهم در انتقال نور در حد شفافيت آن همراه با صرفه جويي در انتقال حرارت محيط خارج و داخل و همچنين زيبايي آن است. پنجره ها عمدتاٌ با ضريب انتقال حرارت اكتسابي و مقدار نفوذ هوا از درزها مشخص مي شوند.
ساير مشخصات پنجره ها از جمله جنس قاب و ساخت آن نيز در مرغوبيت پنجره مهم مي باشد. نقش پنجره در بار سرمايشي به مراتب بيشتر از بار گرمايشي است چون در بار گرمايشي انتقال حرارت توسط پنجره صرفاً از نوع انتقال هدايتي است در صورتي كه در بار سرمايشي انتقال حرارت علاوه بر نوع هدايت آن شامل انتقال تشعشعي نيز مي شود. پنجره هاي بسيار جديد قادرند كه با تغيير وضعيت خود انرژي اكتسابي تشعشعي را در فصول سرد به داخل محيط خانه انتقال و در نتيجه در انرژي مصرفي ساختمان ها صر فه جويي به عمل آورند . اين پنجره ها علاوه بر اينكه در صرفه جويي انرژي مؤثر هستند باعث مي شوند كه ديگر احتياجي به نصب وسايل گرم كننده در زير پنجره جهت جلوگيري از كوران، نفوذ هواي خارج به داخل و انتقال هواي سرد از جدار شيشه به داخل نباشد.
به طور كلي پنجره ها به صورت يك، دو و سه جداره توليد مي شوند. در كشورهاي صنعتي پنجره دو جداره بيشترين مصرف را دارد و در ساير كشورها عمدتاٌ پنجره ها از نوع يك جداره مي باشند كه امروزه در كشور ما نيز جهت صرفه جويي انرژي مطابق اعلام سازمان بهينه سازي مصرف سوخت كشور می بايست از شيشه هاي دو جداره استفاده گردد . چرا كه بين دو جداره شيشه اي معمولاٌ با گاز آرگون پر مي شود كه علاوه بر بهبود مسائل انتقال حرارتي از كدر شدن شيشه ها ناشي از اختلاف دماي دو طرف شيشه ها جلوگيري به عمل مي آورد.

دلایل انتخاب طرح

صنعت توليد پروفيل هاي ساختماني از جنس پي وي سي براي مصرف در و پنجره از چهل سال پيش در اروپا مرسوم گرديده و سپ س با پيشرفت تكنولوژي در اين زمينه مصرف آن افزايش يافته است . مصرف اين نوع محصولات در ايران به قبل از سال ١٣٥٧ بر مي گردد كه به صورت بسيار محدود شروع شد )مانند ١٣٧٥- شركت پي وي سي ايران ( و بعد از سال ١٣٥٧ اين صنعت تعطيل گرديد و سپس در سال هاي ١٣٧٠ مجدداٌ توليد آن آغاز گرديد . از سال ١٣٨٠ با حمايت و پشتيباني سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و انرژي و دستورالعمل هاي دولت )وزارت مسكن و شهرسازي( در ارتباط با مبحث ١٩ مقررات ملي ساختمان كه دستورالعمل صرفه جويي انرژي در ساختمان مي باشد، استفاده از اين محصول روز به روز بيشتر گرديد.
   وزارت مسكن و شهرسازي بر اساس ماده ١٢١ قانون برنامه سوم توسعه و ماده ٢٧ آيين نامه اجرايي آن برنامه، در كميته مربوطه برنامه بلند مدت صرفه جويي در مصرف انرژي در ساختمان هاي بخش غير دولتي را به تفكيك گروه بندي استان ها از نظر ميزان مصرف انرژي تصويب نموده است ، در اين آيين نامه ،
ساختمان هايي كه طبق برنامه ارايه شده، ساخته مي شوند بايد در مقابل اتلاف انرژي مقاوم گردند و استفاده از عايق هاي حرارتي، پروفيل هاي در و پنجره و شيشه هاي دو جداره متناسب با اين امر را اجباري نموده اند.
اميد است كه با اجباري كردن جلوگيري از اتلاف انرژي توسط سازمان هاي ذيربط صرفه جويي در انرژي در ساختمان ها مورد توجه بيشتري قرار گيرد زيرا صرفه جويي در انرژي در رشد اقتصادي كشور نيز تأثير بسزايي دارد.
اهميت دارد زيرا با ازدياد جمعيت و بزرگ شدن pvc علاوه بر آن مسأله عايق صوتي بودن در و پنجره هاي شهرها، ايجاد عا يق هاي صوتي در ساختمان جهت سلامت رواني جامعه مهم مي باشد كه اين مسأله در مورد در و پنجره هاي پي وي سي با استفاده از شيشه هاي دو جداره صادق است . در ايران تاكنون بيشترين استفاده از در و پنجره هاي آلومينيومي، آهني و چوبي مي شود كه طي اين سال ها هزينه زيادي بابت اتلاف انرژي به دليل كاربرد اين نوع در و پنجره صورت گرفته است.
امروزه هم قيمت آلومينيوم در جهان رو به افزايش است و هم توليد آن مشكل مي باشد. بنابراين به مرحله اي رسيده ايم كه استفاده از آن براي در و پنجره صرف نمي كند و در ضمن در حين استفاده نيز تغيير فرم مي دهد و در نتيجه اتلاف انرژي آن بيشتر مي شود.
همانگونه كه گفته شد با اجباري شدن آيين نامه بخش ١٩ مبحث مقررات ملي ساختمان در مورد راهكارهاي كاهش مصرف انرژي و تشويق هاي لازم در مورد ساختمان هايي كه موارد فوق را بكار مي گيرند)كاهش ماليات(فعاليت هايي در  جهت بكارگيري عايق هاي حرارتي و صوتي در ساختمان ها انجام مي گيرد.
به طور كلي به نظر مي رسد با وجود اين آيين نامه، وزارت مسكن و شهرسازي و سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و انرژي در جهت توسعه اقتصادي اجتماعي كشور و همچنين حمايت همه جانبه از اين صنعت (توليد در و پنجره هاي پي وي سي)تمامي تلاش خود را داشته اند.

میزان مفید بودن طرح برای جامعه
علاوه بر اشتغالزایی مناسبی که این طرح می تواند ایجاد نماید ، سودآوری اقتصادی آن نیز می تواند قابل توجه باشد و همچنین می تواند صنعت کشور را در این بخش تا حدودی به خودکفایی و عدم نیاز به  قرارداد بستن با کشور های دیگر  سوق دهد .

تاریخچه و سابقه مختصر طرح
نام و کد محصولات
در و پنجره هاي پي وي سي طبق كدبندي ISIC  جزء محصولات لاستيك و پلاستيك و در اين دسته بندي جزء محصولات پلاستيكي (٢٥٢٠) محسوب مي شود . بر اين اساس كد كامل ISIC در و پنجره هاي پي وي سي با شماره ٢٥٢٠١٣٣٨ مشخص شده است.

جنبه های ابتکاری بودن و خلاقیت به کار رفته شده
ابتکار و نوآوری در کلیه رشته ها می تواند عامل پیشرفت  و توسعه قرار گیرد در بخش تولید محصولات فرفورژه نیز که بازار رقابتی بسیار شدیدی دارد استفاده از ایده های نو و نوآوری و خلاقیت می تواند به عامل موفقیت تبدیل شود ، متد های نوین تبلیغاتی یکی از عوامل پیشرفت و توسعه اقتصادی در کشور های صاحب سبک در صنعت میباشد ، الگوبرداری از این روشها برای معرفی کالا و محصولات می تواند به عنوان یک ایده نو مورد استقیال قرار گیرد .

نتایج حاصله از اجرای طرح
با توجه به بررسي ها و محاسبات انجام شده مي توان موارد زير را در مورد اين طرح بيان نمود:
١- در و پنجره هاي پي وي سي در مقايسه با ساير در و پنجره ها داراي خصوصيات و ويژگي هاي بارزي از قبيل قابل استفاده بودن در دماي مختلف بدون تغيير شكل، خود رنگ بودن، وزن كم، استحكام مناسب ، مقاوم در قبال مواد شيميايي، عمر مفيد زياد، مقاومت مناسب در برابر حرارت و آتش و .... مي باشد. همچنين استفاده از اين محصول سبب جلوگير ي از اين محصول سبب جلوگيري از مصرف چوب و نابودي جنگل ها و جلوگيري از مصرف آلومينيوم و استفاده آن در مصارف مهمتر مي شود. از اين رو مشخصات و مزيت هاي اين محصول در مقايسه با ساير محصولات خاص و ويژه مي باشد.
٢- در و پنجره هاي پي وي سي راندمان بالايي را از نظر صرف انرژي دارا مي باشند و اين راندمان خوب در فاز توليد و فاز مصرف از چرخه حيات اين محصول قابل مشاهده مي باشد . در هنگام توليد اين محصولات، به طور كلي انرژي كمي مورد نياز مي باشد و اين به آن معني است كه ميزان انرژي مورد نياز براي تبديل پي وي س ي به محصولات مختلف بسيار كمتر از ساير مواد اوليه مي باشد. در حقيقت براساس تحقييات مركز فرانكلين (Franklin) در و پنجره هاي پي وي سي به ميزان ٣٠ درصد در و پنجره هاي آلومينيومي در جريان توليد به انرژي نياز دارند. در هنگام مصرف نيز در و پنجره هاي پي وي سي در زمان عمر مفيد خود نيز به صرفه جويي در انرژي ادامه مي دهند. همانطور كه قبلاٌ نير اشاره شد، پي وي سي يك ماده خوب در مقابل گرما و سرما مي باشد. طراحي قالب هاي در و پنجره هاي پي وي سي به صورتي است كه به وسيله ايجاد فضاي خالي در قاب، مقاومت بيشتري در مقابل انتقال دما ايجاد مي شود. گوشه هاي قاب پنجره و قاب شيشه به وسيله جوش مخصوص، جوشكاري شده و در مقابل نفوذ هوا و آب مقاوم مي شوند.
٣- همانطوركه ساير محصولات ساخته شده از پي وي سي قابل بازيافت هستند، پروفيل ها و ضايعات در و پنجره هاي پي وي سي اعم از ضايعات در خط توليد و محل نصب و يا در و پنجره هايي كه عمر آنها به پايان رسيده نيز قابل بازيافت هستند . از آنجايي كه وينيل يك پلاستيك گرمايي (Thermoplastic) است، آن را مي توان از طريق پروسس مجدد و گرما بازيافت نمود . به صورتيكه حداقل خواص خود را از دست بدهد . در برخي از شركت هاي مهم كه فرآيند توليد در و پنجره پي وي سي را انجام مي دهند، نه تنها ضايعات شركت خود، بلكه در شرايطي خاص ضايعات شركت هاي مونتاژ كننده را خريداري نموده و در فرآيند بازيافت از آنها استفاده مي نمايند.

 مناسب برای :
- اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
- گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
- ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
- گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
- ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی
- مناسب جهت اجرای طرح کارآفرینی  و ارائه دانشجویی

چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده پرينت بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.
جهت دریافت و دانلود طرح توجیهی احداث کارگاه تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc) لطفا ابتدا آن را خریداری نمایید

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: طرح توجیهی پروفیل pvc دانلود طرح توجیهی پی وی سی پروژه کارافرینی تولید pvc طرح کسب و کار پروفیل pvc طرح تولید پروفیل پی وی سی کارافرینی تولید pvc درب و پنجره pvc پی وی سی طرح توجیهی جدید تولید پی وی سی پروژه تولید upvc تولید upvc

مطالب مرتبط

دانلود طرح توجیهی احداث کارگاه تولید درب و پنجره پی وی سی(pvc)


مبانی نظری و پیشینه پژوهش رضایت شغلی و تعهد سازمانی (فصل دوم)

طرح توجیهی و کارآفرینی راه اندازی مهد کودک

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) (فصل 2)

مبانی نظری تحقیق و سوابق پژوهشی تعاریف و مفاهیم آزمون وهنجار (فصل دوم)

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق نوآوری گرایی (فصل دوم پایان نامه)

پاورپوینت نقد وبررسی کامل معماری بناهای اسلامی (معماری اسلامی)

مبانی نظری و سوابق پژوهشی تعاریف و مفاهیم ارزش مشتری و یادگیری محوری (فصل دوم پایان نامه)

دانلود فایل سیانوژن مد سامسونگ t989 با ورژن 13 با لینک مستقیم

تحقیق ورشکستگی

ادبیات نظری و سوابق تحقیق تعاریف و مفاهیم افسردگی پس‌ از‌ زایمان (فصل دوم)