بررسی اثرات برون سپاری منابع انسانی بر عملکرد سازمان

فایل مورد نظر در مورد بررسی اثرات برون سپاری منابع انسانی بر عملکرد سازمان می باشد که پس از مطالعه آن در صورت تمایل می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
بررسی اثرات برون سپاری منابع انسانی بر عملکرد سازمان

بررسی-اثرات-برون-سپاری-منابع-انسانی-بر-عملکرد-سازماندانلود تحقیق اثرات برون سپاری منابع انسانی بر عملکرد سازمان  در 138 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

قسمتهایی از متن:

چکیده

امروزه مسائلی چون افزایش فشارهای رقابتی ، دشواری های کسب و کار ، محدودیت منابع ، پیچیدگی های تکنولوزیک و تخصصی شدن کارها ، عدم اطمینان به آینده ،افزایش هزینه ها ، بزرگ شدن بیش از اندازه برخی از سازمان ها و نیز محدودیت های قانونی سبب شده است تا سازمان ها در الگوهای مدیریتی خود تجدید نظر کرده و برای دست یابی به مزیت های رقابتی در دنیای کنونی کسب و کار ، به استراتژی های جدیدی روی آورند. یکی از این استراتژی ها ، تمرکز بر شایستگی های اصلی و واگذاری انجام بسیاری از فعالیت ها به منابع خارج از سازمان ( برون سپاری ) است. به منظور فراهم کردن امکان پاسخ گویی کارا، توأم با سطح خدمات مطلوب به مشتریان و دستیابی به انعطاف پذیری و کاهش هزینه ها ، استراتژی برون سپاری توسط بسیاری از سازمان ها به کار گرفته شده است.
در این پژوهش سعی شده است که استراتژی برون سپاری را به عنوان ابزاری جهت بهبود عملکرد سازمان معرفی نمود. برون سپاری اگر با مطالعه انجام شود باعث کاهش هرینه ها، کاهش ضایعات، افزایش سود خالص، و... می شود و در نهایت باعث بهبود عملکرد سازمان می گردد. در این پژوهش شرکت پخش البرز، که یکی از بزرگترین شرکتهای پخش دارو و غیر دارو در سراسر ایران می باشد به عنوان قلمرو مکانی در نظر گرفته شده است. هدف از انجام این پژوهش ، بررسی عملکرد شرکت بعد از برون سپاری است . به این منظور اطلاعات لازم از گزارش های عملکردی که سالانه شرکت منتشر می کند استخراج گردیده است و چهار نسبت مالی (فروش، سود خالص، ضایعات و هزینه های حقوق و پیمانکاری) را به عنوان شاخص های عملکرد در نظر گرفته و اثرات برون سپاری را بر این شاخص ها مورد بررسی قرار داده ایم. این شرکت در جهت اجرای استراتژی برون سپاری، برای فعالیت هایی چون توزیع، امنیت و حفاظت ، انبار و. . . از شرکت های تأمین کننده خدمت نیرو می گیرد. به عبارتی این فعالیت ها را برون سپاری کرده است. در نتیجه این عمل باعث کاهش هزینه های حقوق و پیمانکاری ، کاهش ضایعات، افزایش فروش و افزایش سود خالص گردیده است . علاوه بر این باعث افزایش تمرکز مدیریت بر فعالیت های اصلی یا هسته ای سازمان شده است.

بیان مسئله
پیش تر اغلب سازمان ها به منظور بقاء در بازارهای رقابتی خود، تصمیم به یکپارچه سازی عمودی با تولیدکنندگان مواد اولیه می گرفتند. به طوریکه با گسترش مرزهای سازمانی خود به سوی اینگونه شرکت ها، نوسانات بازار را کنترل نموده و از این طریق بقاء خویش را تضمین می نمایند. این مسئله از یک طرف باعث می شد، تا سازمان ها به مرور از نظر اندازه ، رشد کنند و بزرگ شوند و به تبع آن نیز، هزینه های سازمانی افزایش پیدا کنند . و از سوی دیگر ، مدیریت چنین سازمان هایی با مسائل مختلف زیادی رو به رو بوده به طوریکه،مدیریت از تمرکز برروی قابلیت های سازمان که متضمن رشد و بقای سازمان هستند، تا حد زیادی دور نگه داشته می شد و بیشتر وقت مدیریت صرف مسائلی می شد که ارزش افزوده ایجاد نمی کردند. به عبارت دیگر، مدیریت درگیر مسائلی می شد که در زنجیره ارزش سازمان جایگاه چندانی نداشتند. و سازمان ها دیگر نمی توانستند خود را با تغییرات محیط منطبق سازند. بنابراین در چنین شرایطی و با رشد سریع و گسترش دانش و فناوری که از ویژگی های بارز دنیای کسب و کار امروز است ،یکی از راهکارها برای به روز بودن و عقب نیافتادن از سیر تحولات، برون سپاری است.
در سال های اخیر بعضی از شرکت ها به منظور بهبود کیفیت خدمات و محصولات،کاهش هزینه ها و زمان تولید و تمرکز بر روی مزیت های اصلی رقابتی و به طور کلی افزایش اثربخشی سازمانی، اقدام به برون سپاری نموده اند. و چنین به نظر می رسد که شرکت ها با برون سپاری فعالیت های خود به سازمان های تخصصی دیگر بهتر می توانند بر روی فعالیتهایی که ارزش افزوده بیشتری ایجاد می کنند تمرکز کرده و بدین طریق اثر بخشی فعالیت های خود را به حداکثر برسانند.
یک علت عمده در افزایش به کارگیری فرایند برون سپاری ، تغییر و تحولات محیطی و تأثیر آن بر دانش و عملکرد سازمان است. سازمان ها ناگزیرند برای موفقیت در دنیای کسب و کار امروز ، بر مزیت های رقابتی خود تکیه کنند؛ برای این منظور،استراتژی برون سپاری به عنوان راهکاری خواهد بود که امکان استفاده از
 سازمان از منابع، تسهیلات و تخصص های سایر سازمان ها را بدون اینکه سازمان مالکیتی بر منابع و تسهیلات داشته باشد فراهم می آورد .
برون سپاری مانع از حجیم شدن و بزرگ شدن سازمان ها ، و باعث صرفه جویی در مقیاس عملکرد سازمانها می گردد. سازمانها تلاش می نمایند که اندازه خود را در حدی نگه دارند که ضمن برآورده کردن نیازهای اصلی خود ، قدرت و قابلیت انعطاف پذیری بیشتری نیز داشته باشند. از طرفی تخصصی شدن امور، سازمانها را واداشته است که تعدادی از نیروهای مورد نیاز خود را به صورت هسته اصلی سازمان در اختیار داشته باشند و انرژی خود را صرف این امور نمایند. و اموری که در راستای تخصص اصلی آنها نیست را به سازمان های دیگر بسپارند. راهبرد برون سپاری به عنوان یک استراتژی کلیدی برای افزایش سرعت و یکپارچگی و کاهش هزینه مورد توجه سازمان های امروزی قرار گرفته است(رمضانی و رستمی1385).


فهرست مطالب بررسی اثرات برون سپاری منابع انسانی بر عملکرد سازمان به شرح زیر می باشد:
فصل اول : کلیات پژوهش
چکیده
مقدمه
بیان مسئله   
سؤالات پژوهش
اهداف پژوهش
فرضیات پژوهش
چارچوب نظری پژوهش
روش پژوهش
قلمرو پژوهش
فصل دوم : مبانی نظری پژوهش
مقدمه
تاریخچه
پیشینه پژوهش
الف) پژوهش های خارجی
ب)پژوهش های داخلی
تعاریف برون سپاری
مزایای برون سپاری
معایب برون سپاری
دلایل برون سپاری
انواع برون سپاری
اهداف عملیاتی و برون سپاری
روش های برون سپاری
چرخه حیات برون سپاری
چه خدماتی را باید برون سپاری کرد؟
تفاوت برون سپاری با پیمانکاری
مراحل ده گانه گارتنر جهت موفقیت در برون سپاری
نقش مشاور در برون سپاری
عامل های موفقیت برون سپاری
زمان برون سپاری محصول یا خدمت
ملاک های برون سپاری
سطوح واگذاری فعالیت ها
گام های فرایند برون سپاری
برون سپاری از دیدگاه آمارهای جهانی
تجربه چند کشور در زمینه برون سپاری
عوامل مؤثر بر تصمیمات برون سپاری
ارزیابی عملکرد
اهمیت ارزیابی عملکرد
مدل ها و الگوهای ارزیابی عملکرد
تعاریف مفهومی و عملیاتی   
فصل سوم : روش شناسی پژوهش
مقدمه   
معرفی شرکت   
روش پژوهش   
روش تجزیه تحلیل اطلاعات   
تعریف متغیرها   
فصل چهارم : تجزیه تحلیل داده ها
مقدمه  
الف) آمار توصیفی
ب) آمار استنباطی
ج) آزمون فرضیه ها   
فصل پنجم : نتایج و پیشنهادات
مقدمه
نتیجه گیری   
پیشنهادات   
محدودیت های پژوهش        
منابع و مآخذ
الف) منابع فارسی  
ب) منابع لاتین


دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: تحقیق مدیریت برون سپاری دانلود تحقیق مدیریت بازرگانی بهبود عملکرد سازمان برونسپاری منابع انسانی نقش برون سپاری منابع انسانی انواع برون سپاری مزایای برون سپاری معایب برون سپاری ارزیابی عملکرد مدیریت عملکرد روش های برون سپاری

مطالب مرتبط

بررسی اثرات برون سپاری منابع انسانی بر عملکرد سازمان


مبانی نظری و پیشینه پژوهش نیازهای بنیادی روان شناختی (فصل 2)

چارچوب نظری و پیشینه تحقیق انعطاف پذیری کنشی

دانلود پرسشنامه دلبستگي بزرگسالان هازن و شيور

مطالعات و رساله معماري طراحی نمایشگاه و فروشگاه شهر کتاب

مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفاهيم حسابداري و گزارشگري مالي (فصل دوم)

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سرمایه فکری در تصمیمات سرمایه گذاری (فصل 2)

دانلود پرسشنامه تحریک پذیری

دانلود پاورپوینت دانش خانواده و جمعیت

علل مهاجرت در ایران

بررسی رابطه بين خودباوری و منبع كنترل در پسران و دختران دانشجو