مبانی نظری و پیشینه تحقیق آسیب های تلفن همراه(موبایل) (فصل دوم)

فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق آسیب های تلفن همراه(موبایل) (فصل دوم) می باشد که پس از مطالعه آن در صورت تمایل می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
مبانی نظری و پیشینه تحقیق آسیب های تلفن همراه(موبایل) (فصل دوم)

مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-آسیب-های-تلفن-همراه(موبایل)-(فصل-دوم)

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق آسیب های تلفن همراه(موبایل)(فصل دوم) در 35 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب: 
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی 

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

تاریخچه تلفن همراه
از دهه 1960 تفكر مستقل سازي تلفن، از حالت ثابت و به‌كارگيري آن در مكان‌هاي مختلف در كشورهاي اسكانديناوي گسترش يافت. كشورهاي سوئد، دانمارك و نيز فنلاند از پيشگامان تلفن‌هاي سيار اتومبيل در جهان بودند كه در اواخر دهه 1960 به بازارجهاني عرضه شد و در پي اين موفقيت، كشورهاي اسكانديناوي در صدد برآمدند اين سامانه را تكميل نمايند(شرکت فن آوری خدمات سلامت ایرانیان، بی‌تا). در اوايل سال 1985 گروهي متشكل از 17 كشور اروپايي به نام (GMS) به‌وجود آمد تا به صورت هماهنگ طرح تلفن سيار ديجيتالي را اجرا نمايند. هر چند طبق انتظاراتي كه از آنان مي رفت موفق نشدند اما در نهايت موفق به ابداع سامانه‌اي شدند كه در نوع و زمان خود بي عيب و نقص بود. در ابتدا قصد بر اين بود كه اين سامانه جديد در اختيار كشورهاي ديگر قرار نگيرد، اما هزينه‌هاي سنگين اين طرح آنان را واداشت كه براي جلب رضايت مشتري تلاش نمايند، تا از اين طريق هزينه‌ها سرشكن شود. به دليل نيازمندي ساير كشورها به فناوري جديد و بسيار كارآمد، تلفن همراه از سوي تمامي كشورها مورد استقبال قرار گرفت و در ظرف مدت كوتاهي اين فناوري در سراسر جهان مورد بهره برداري قرار گرفت. يك دهه پس از ظهور پديده تلفن سيار در جهان، ايران نيز در سال 1354- 1355 درصدد استفاده از اين سامانه بر آمد و با بررسي‌هايي كه از سوي شركت مخابرات ايران و كارشناسان خارجي صورت گرفت اين نتيجه حاصل شد كه ايران سالانه كشش جذب 4 تا 5 هزار مشترك را دارد و اجراي طرح با 1000 شماره پيش بيني شد اما اين تلاش در آن زمان ناكام ماند(شرکت فن آوری خدمات سلامت ایرانیان، بی‌تا).
در سال 1367 وزارت پست و تلگراف سابق، اقدام به طراحي تلفن سيار كرد و با يك تجديد نظر در اين طرح، در سال 1372 تجهيزات آن خريداري شد و در مرداد ماه 1373 مرحله اول اين طرح به ظرفيت 10,000 شماره اي آغاز به كار كرد. همزمان با اجراي اين طرح در تهران، طراحي مقدماتي سامانه تلفن سيار در كرمان نيز آغاز شد كه در مرحله دوم طرح، مقرر شد تهران ضمن اتصال به اين شهرها با ورودي و خروجي زير زميني و دريايي كشور نيز مرتبط شود و جزاير قشم و كيش در مرحله دوم تحت پوشش اين طرح قرار گيرند(شرکت فن آوری خدمات سلامت ایرانیان، بی‌تا).

علل استفاده از تلفن همراه
به طور کلی مطالعات انجام شده در مورد علل و همبسته هاي استفاده از تلفن‌هاي معمولی دو نوع انگیزه را براي استفاده از آن مطرح کرده اند:
 1) انگیزه هاي‌ ابزاري یا تکلیف‌مدار: به استفاده از تلفن براي انجام کارها، جستجوي اطلاعات و یا انجام تکلیف اشاره دارد.
2) انگیزه هاي درونی یا اجتماعی: اشاره به این دارد که افراد با هدف مصاحبت، دوستی و معاشرت با تلفن، با دیگران ارتباط برقرار می کنند(اوکیفی و سلانوسکی ، 1995؛ دیمیک و پاترسون ، 1994؛ به نقل از عابدینی و زمانی، 1391). 
با این حال دلایل استفاده از تلفن همراه تا حدودي متفاوت از دلایل استفاده از تلفن معمولی است. براي مثال لویگ و وي  (2000؛ به نقل از عابدینی و زمانی، 1391) دریافتند افراد نه تنها براساس انگیزه‌هاي ابزاري، درونی و اجتماعی از تلفن همراه استفاده می کنند، بلکه انگیزه‌هاي پیروي از مد یا مدگرایی و همچنین انگیزه‌هاي مربوط به جایگاه و مرتبه اجتماعی نیز در این میان حایز اهمیت هستند.
مطالعه روبین، پیرس و بارباتو  (1988؛ به نقل از عابدینی و زمانی، 1391) نیز حاکی از وجود چند نوع انگیزه مختلف براي استفاده از تلفن همراه است که عبارتند از: شادي و کسب لذت، ابراز علاقه و عاطفه، فرار، آرامش و کنترل. آن ها این انگیزه ها را در دو طبقه کلی تر قرار داده اند:
 1) انگیزه هاي داراي جهت گیري ارتباطی  نظیر عاطفه، کسب لذت، شادي و آرامش جویی
2) انگیزه هاي نفوذ شخصی  نظیر کنترل و فرار. 
در این راستا، منطقی (1391 ؛ به نقل از عابدینی و زمانی، 1391) نیز چگونگی کاربري دانش‌آموزان پسر از امکانات جانبی تلفن همراه را مورد بررسی قرار داده است. نتایج تحقیق این پژوهشگر حاکی از این است که این دانش‌آموزان به طور عمده از تلفن همراه استفاده‌هاي تفریحی داشته‌اند. 

آسيب شناسي تلفن همراه
امروز تلفن همراه به عنوان يكي از مظاهر فناوري ارتباطي نوين در زندگي فردي و اجتماعي بشر جايگاهي قدرتمند دارد و جزو لاينفك مناسبات روزمره محسوب مي‌شود، به‌طوري‌كه مي‌توان ادعا كرد براي بسياري از افراد زندگي بدون آن امكان‌پذير نيست يا دست‌كم مطلوبيتي ندارد. نفوذ كاربردهاي تلفن همراه در شئون زندگي پديده‌اي جهاني است و در جامعه ما با وجود فروكش كردن تب اوليه استفاده از آن، مقبوليتش به حدي رسيده كه برخي مضرات اين فناوري مدرن را مخفي و ناديده نگه مي‌دارد (شرکت فن آوری خدمات سلامت ایرانیان، بی‌تا). برقراري ارتباط از طریق تلفن همراه هم داراي آثار مثبت و هم داراي پیامدهاي منفی در حوزه‌هاي متنوع اجتماعي، فرهنگي، رفتاري، روان‌شناسي، پزشكي، قانوني، جزايي و... به آسيب‌زايي مي‌پردازد و با كمي دقت و موشكافي مي‌توان به دامنه تاثير نامطلوب آن پي برد و آن‌را كاهش داده است (کاتز ، 2005؛ به نقل از عابدینی و زمانی،1391).
ورود سامانه‌هاي جديد فناورانه مبتني بر امواج الكترومغناطيسي به زندگي روزمره انسان تاثيرات بيولوژيك بسيار خطرناكي بر سلامتي انسان دارد. امواج كوتاهي كه انسان در داخل منزل و يا محل كار در معرض آن قرار مي‌گيرد زيان‌هاي آشكاري به سلول ها و به ويژه گلبول هاي قرمز خون وارد كرده و خللي را در آنزيم‌هاي خون ايجاد مي‌كند. برخي مطالعات علمي به احتمال تشديد خطر ابتلا به گليوما در افرادي دلالت دارد كه به مدت بيش از ده سال عادت داشته‌اند با گوشي تلفن همراه منحصراً با يك طرف گوش خود صحبت كنند. از طرفي آستانه شنوايي كساني كه از هندزفري به مدت طولاني در روز براي گوش دادن موزيك استفاده مي‌كنند، آستانه شنوايي پايين‌تري دارند. دانشمندان با بررسي فعاليت مغز رانندگان دريافته‌اند مكالمه با تلفن همراه حين رانندگي توانايي مغز را براي هدايت خودرو و پردازش اطلاعات ترافيك به ميزان 50 درصد كاهش مي‌دهد. در اين تحقيق از گروهي داوطلب خواسته شد با شبيه ساز رانندگي در بزرگراه رانندگي كنند و هم زمان با تلفن حرف بزنند. در همين حال الكترودها فعاليت مغز و حركات چشم را در موقعيت‌هاي مختلف مانند هنگام اختلال در جريان ترافيك يا ترمز ناگهاني يك خودرو اندازه گيري كرد. در هر نمونه قدرت واكنش مغز به نصف رسيد (شرکت فن آوری خدمات سلامت ایرانیان، بی‌تا). علاوه‌ بر این، اخیراً تاثیر منفی استفاده از تلفن همراه بر سلامت جسمی کودکان و نوجوانان مورد تاکید زیادي قرار گرفته است و نتایج پژوهش‌هاي انجام شده در این زمینه نیز از این موضوع حمایت می‌کنند (لتگب ، 2008؛ به نقل از عابدینی و زمانی، 1391).

تحقيقات انجام شده در داخل كشور
فرشید فر، عطایی و فرازی (1392) در پژوهشی تحت عنوان بررسی نگرش، کاربرد و تاثیر تلفن همراه و پیام کوتاه در نوجوانان در نمونه‌ای با تعداد 500 نفر دانش آموز سال سوم راهنمایی که به ‌صورت طبقه‌ای تصادفی انتخاب شدند به این نتایج دست یافتند که استفاده از تلفن همراه در زمینه غفلت دانش‌آموزان دختر و پسر از کارهای روزمره، تاثیر معناداری دارد. پسران بیشتر از دختران گرایش به استفاده از تلفن همراه در رابطه با موضوعات جنسی دارند. استفاده از تلفن همراه در میان دختران بیشتر از پسران باعث افزایش استرس و تنش می شود. نوجوانان بر این باورند تلفن همراه ابزاری است که با آن از طرف والدین کنترل می‌شوند و در این زمینه کنترل پسران نسبت به دختران بیشتر گزارش شده است. در نتیجه وابستگی به تلفن همراه در نوجوانان به حدی است که اکثراً به غیر از مواقع خالی شدن شارژ (در پسران) و مزاحمت تلفنی (در دختران) تلفن همراه خویش را خاموش نمی‌کردند. انگیزه نوجوانان در استفاده از تلفن همراه به سطح سرگرمی، وقت گذرانی و تماس تلفنی با جنس مخالف تنزل پیدا کرده و نیز هیچ اهمیتی به محتوای پیام های ارسالی و دریافتی در هیچ مقطعی داده نمی شود.
رودباری، ساداتی قلعه (1392) در پژوهشی تحت عنوان رابطه سلامت عمومی و استفاده مفرط از تلفن همراه در دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهرستان نکا در نمونه‌ای به حجم 300 نفر از دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهرستان نکا که به روش نمونه گیری خوشه‌ای چند مرحله‌ای انتخاب کرده بودند به این نتایج دست یافتند که بین ابعاد سلامت عمومی و استفاده مفرط از تلفن همراه رابطه مثبت و معناداری وجود دارد. تحلیل چندگانه به روش گام به گام نشان داد که متغیرهای سلامت عمومی جمعاٌ 53 درصد واریانس استفاده از تلفن همراه را تبیین می کند. دیگر یافته دال بر آن بود که افسردگی بیشترین سهم را در تبیین واریانس استفاده از تلفن همراه دارد و 39 درصد واریانس استفاده مفرط از تلفن همراه را تبیین می‌کند. 
پناهی، فرجی و اصلانی (1392) در پژوهشی تحت عنوان  آسیب‌های روانی- اجتماعی و وابستگی به تلفن همراه در دانش‌آموزان با نمونه‌ای به حجم 440 دانش‌آموز مقطع متوسطه که به روش خوشه‌ای انتخاب شده بودند به این نتایج دست یافتند که دانش‌آموزانی از امکانات جانبی تلفن همراه برای پر کردن اوقات فراغت و ارتباط با دوستان خود استفاده می‌نمایند 6/53 درصد برای گوش دادن به موسیقی، 1/31 درصد برای ارسال و دریافت پیامک، 2/25 درصد برای مکالمه و 10 درصد از بلوتوث استفاده می‌نمایند. محتوای بیشتر پیامک‌های دریافتی و ارسال طنز می باشد. اکثر بلوتوث‌ها برای مبادله موسیقی و عکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین نتایج نشان داد که بین وابستگی به تلفن همراه با افزایش ارتباط ناسالم و افت تحصیلی، رابطه دارد. با این وجود استفاده از تلفن همراه باعث افت تحصیلی در دانش‌آموزان و نیز کاهش برقراری ارتباط عاطفی نوجوانان با خانواده‌هایشان می شود، که در طولانی مدت می‌تواند اثرات مخرب روحی و فرهنگی ایجاد نماید.

فهرست مطالب مبانی نظری و پیشینه تحقیق آسیب های تلفن همراه(موبایل) (فصل دوم) به صورت زیر می باشد:
تاریخچه تلفن همراه
علل استفاده از تلفن همراه
آسيب شناسي تلفن همراه
استفاده افراطی از تلفن همراه
ویژگی‌های تلفن همراه و آسیب‌شناسی آن ها
تلفن‌ همراه و سلامت اجتماعي - رواني 
كاهش مهارت‌هاي ارتباطي 
از هم‌گسيختگي اجتماعي
وابستگي رواني 
انواع خدمات تلفن همراه
2) پيشينه مطالعاتي
الف) تحقيقات انجام شده در داخل كشور
ب) تحقيقات انجام شده در خارج كشور
الف)منابع فارسی
ب)منابع لاتین

توضیحات: پرداخت توسط همه کارتهای عضو شتاب در درگاه بانک پاسارگاد امکان پذیر است. شما پس از خرید (مبانی نظری و پیشینه نظری پژوهش  آسیب های تلفن همراه(موبایل)(فصل دوم)) سریعآ لینک دانلود در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید آن را دانلود کنید. 

نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید.
دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) آسیب های موبایل دانلود مباني نظري شبکه های اجتماعی مباني نظري استفاده از موبایل فصل دوم پايان نامه ارشد موبایل و شبکه های اجتماعی نظریه های استفاده از موبایل و شبکه های اجتماعی پيشينه نظري شبکه های اجتماعی پيش

مطالب مرتبط

مبانی نظری و پیشینه تحقیق آسیب های تلفن همراه(موبایل) (فصل دوم)


دانلود ادبیات نظری و پیشینه پژوهشی تعاریف و نظریه های واقعیت درمانی (فصل2)

مطالعات و رساله معماري طراحی موزه هوا فضا

عایق هاي مایع در برق قدرت

دانلود پرسشنامه خود بیمار انگاری

اثر آنتی اکسیدانی عصاره پوست خرمالو در پایدارسازی روغن آفتابگردان طی دو شرایط ذخیره سازی و حرارتی

طرح توجیهی و کارآفرینی تولید دستکش چرمی

دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری دلبستگی فردی(فصل دوم)

طرح کسب و کار احداث کارخانه تولید و نصب ایزوگام

پروپوزال بررسی علل عدم تمایل دانش آموزان به یادگیری درس تاریخ

طرح توجیهی و کارآفرینی معدن کائولن