دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)

فایل مورد نظر در مورد دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم) می باشد که پس از مطالعه آن در صورت تمایل می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)

دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-مدارس-هوشمند(فصل-دوم)

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدارس هوشمند(فصل دوم) در 58 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از پیشینه پژوهش و مبانی نظری:

منظور از مدارس هوشمند چیست ؟
در سال 1984، دیوید پرکینز  و همکارانش در دانشگاه ها هاروارد، طرح مدارس هوشمند را به عنوان تجربه ای نوین در برنامه های آموزش و پرورش، با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه نمودند. این طرح به تدریج در چند مدرسه اجرا گشت و بعدها تا حدودی توسعه یافت، به طوری که امروزه برخی از کشورهای توسعه یافته در امر فناوری اطلاعات، همچون مالزی، از این مدارس جهت تربیت نیروی انسانی در برنامه های توسعه خود استفاده می کنند. در تعریف این نوع مدارس گفته شده اس که مدرسه هوشمند یک مدرسه و محیط آموزشی فیزیکی است که کنترل و مدیریت آن مبتنی بر فناوری رایانه و شبکه می باشد و محتوای اکثر دروس الکترونیکی و سیستم ارزشیابی و نظارت آن نیز هوشمند است ودر فرایند آموزش به تفاوت استعداد وتوانایی دانش آموز توجه می شود . بنابراین مهمترین ویژگی ها و خصوصیات این مدارس عبارتند از :
الف) در مدارس هوشمند معلمان می توانند با استفاده از بانک های اطلاعاتی و برنامه های نرم افزاری و غیره دروس جدیدی را با توجه به نیازها و علائق دانش آموزان طراحی نمایند یا اینکه دروس موجود را تغییر داده و اصلاح نمایند بنابراین محتوای آموزشی دروس در این مدارس تا حدودی متفاوت با مدارس دیگر خواهد بود.
‌ب) دانش آموزان این مدارس، خود سرعت یادگیری خود را تعیین می نمایند. همچنین در این مدارس، ساعات یادگیری محدود به ساعت های مدرسه نیست و دانش آموزان در هر لحظه که اراده کنند کلاسهای دلخواهشان را از طریق برنامه های رایانه ای یا ارتباط از راه دور در اختیار خواهند داشت.
‌ج) نقش معلمان در این مدارس تا حدود زیادی از آموزش و ارزشیابی دانش آموزان به پیگیری آموزش شخصی آنان تغییر می یابد و در نتیجه فرصت و فراغت بیشتری برای پرداختن به برنامه های رشد و بالندگی حرفه ای خود (مطالعه، برقراری ارتباطات و تعاملات سازنده و مؤثر با مکاران، ارتقاء سطح علمی و بهبود مهارتهای تدریس و ...) خواهند یافت.

تعريف مدرسه هوشمند
 مدرسه هوشمند مدرسه اي است كه علاوه بر استفاده از امكانات فيزيكي مدرسه و برنامه هايي مانند ساير مدارس تلاش دارد تا با تجهيز به امكانات رايانه يي و فناوري هاي مربوطه كنترل و مديريت خود را بر اين اساس مبتني كند و محتواي اكثر دورس را الكترونيكي كرده و ارزشيابي و نظارت سيستم را هوشمند گرداند . در اينگونه مدارس سيستم بر روي كامپيوتر مركزي مدرسه نصب مي شود و با اتصال به تعداد زيادي از خطوط تلفن در طول شبانه روز آماده ارايه خدمات است . اين سيستم امكاني را فراهم مي آورد تا دانش آموزان ، اوليا و معلمين و كادر مدرسه در تعامل هميشگي و پويا برنامه خود را به پيش برند . امكان اطلاع رساني صوتي و تصويري ، ارتباط با مربيان ، ارايه انتقادات و پيشنهادات ، پرسش و پاسخ و ساير موارد ضروري از جمله كاركردهاي مدارس هوشمند است . در اين مدارس دانش آموزان با داشتن يك كامپيوتر در منزل هميشه با سيستم مدرسه خود در ارتباط خواهند بود لذا مي توان گفت مدارس هوشمند هيچ وقت تعطيل نخواهد بود . البته لازم است اين نكته يادآوري شود كه مدارس هوشمند بستر لازم براي مدارس مجازي نيز فراهم شود . از جمله مهمترين ويژگي هاي مدارس هوشمند اين است كه دانش آموزان با تفكر مستقل و ابراز خلاقيت توانمندي خود را به كار مي گيرند و فضاي حاكم موجب به كارگيري توانمندي هاي مربيان ، معلمان و اوليا براي تقويت آموزش و پرورش مي گردد و بطور كلي محيط مدرسه مشوق يادگيري و باعث ايجاد انگيزه و رغبت در مجموعه مي شود .

هفت اصل کلیدی در مدارس هوشمند
 ۱) دانش خلاق ۲)استعداد یادگیری ۳)توجه به فهم مطالب ۴) آموختن با هدف تسلط و انتقال آن  ۵) ارزیابی آموخته‌ها به شکل متمرکز  ۶) غلبه بر مشکلات ۷) مدرسه به عنوان یک سازمان آموزشی.

در مدارس هوشمند کامپیوتر جایگزین تخته سیاه و CD جای دفتر مشق را می‌گیرد. دانش‌آموزان می‌توانند از طریق اینترنت اطلاعات بسیاری را درباره هر موضوع که بخواهند بدست آورند. در این سیستم معلم و شاگرد هر دو تولید محتوای الکترونیکی و درس را به صورت CD ارائه می‌کنند. در این مدارس آموزش منحصر به معلم نیست و دانش‌آموز نقش اساسی در آموختن مباحث علمی دارد. دبیران با استفاده از محتوای درسی الکترونیکی موجب تفهیم بهتر مطالب درس و صرفه‌جویی در وقت می‌شوند و دانش‌آموزان هم این فرصت را دارند که توانایی و قابلیتهای خود را آشکار و به تولید محتوا بپردازند.
در این گونه مدارس کسب موفقیت دست‌یافتنی است و میزان آن به تلاش و پیگیری دانش‌آموزان و هدایت صحیح و جهت دار بستگی دارد. در این روش روح پژوهش و جست‌وجوگری،‌ جایگزین روحیه بی‌هدف دانش‌آموز خواهد شد. در این روش رکن اصلی برای هرگونه تغییر، تغییر در فکر است و ابزار و امکانات تنها وسیله‌ای برای جامه عمل پوشاندن به افکار هستند.

فهرست مطالب مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند به شرح زیر می باشد:
مقدمه:
 3-2-1 منظور از مدارس هوشمند چیست ؟
3-2-2 تعريف مدرسه هوشمند
3-2-3 پيشينه هوشمند‌سازي مدارس
3-2-3 -1پيشينه هوشمند‌سازي مدارس در جهان
3-2-3 -2پيشينه هوشمند‌سازي مدارس در ایران
3-2-4 نگاهي به برخي از شاخص‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات آموزشي
3-2-5 مقايسه شاخص‌هاي فاواي برخي از كشورها در حوزه آموزش وپرورش
3-2-6 مزایای اجرای طرح مدارس هوشمند
3-2-7 مهمترين اهداف مدارس هوشمند
3-2-7 مهمترین دلایل تاسیس مدارس هوشمند
 هفت اصل کلیدی در مدارس هوشمند عبارتند از
3-2-8 اصول يادگيري در مدارس هوشمند
3-2-9 استمرار فرایند یادگیری دانش آموزان در خارج از مدرسه
3-9-10 اسناد پشتيبان مدرسه هوشمند
3-2-11 هدف‌هاي كلان هوشمند سازی مدارس
3-2-12راهبردهاي كلان هوشمند سازی مدارس در ایران
3-2-13 ساز و كار اجرايي هوشمند‌سازي مدارس
ابعاد طرح هوشمندسازی
الگوي مفهومي
 محيط ياد دهي و يادگيري مبتني بر محتواي چند رسانه‌اي
مدیریت مدرسه توسط سیستم یکپارچه‌ی رایانه‌ای
3-2-14 ساختار تشكيلاتي مدرسه هوشمند
3-2-15مولفه‌هاي اصلي و اركان هوشمند‌سازی مدارس
3-2-15ارزيابي و ارزشيابي در مدارس هوشمند
3-2-16 رتبه‌بندي با توجه به رویکرد فاوا درطرح تحول بنیادین
 3-2-16عملكرد هوشمند‌سازی مدارس در سال تحصيلي 91-90
3-2-16 نرم افزار و  مديريتي و پورتال در مدارس هوشمند
4-2-1نظریه اجتماعی سواد رسانه ای
4-2-2برجسته سازی
4-2-3نظریه استفاده و خشنودی
4-2-4نظریه گلوله جادویی
4-2-5نظریه استحکام یا تأثیر محدود
4-2-6نظریه کاشت
بررسی پژوهش های انجام شده
منابع فارسي
منابع لاتین

چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده پرينت بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.

توضیحات: پرداخت توسط همه کارتهای عضو شتاب در درگاه بانک پاسارگاد امکان پذیر است. شما پس از خرید (مبانی نظری و پیشینه نظری پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)) سریعآ لینک دانلود در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید آن را دانلود کنید.

نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید
دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: مباني نظري و پيشينه پژوهش مدارس هوشمند دانلود مباني نظري هوشمند سازی مدرسه مباني نظري مدرسه های هوشمند ادبيات نظري مدارس هوشمند چارچوب نظري مدرسه های هوشمند مبانی نظری رایگان هوشمند سازی مدرسه چارچوب ادبيات نظري مدارس هوشمند پيشينه پژوهش تاسیس

مطالب مرتبط

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدارس هوشمند(فصل دوم)


مبانی نظری و پیشینه تحقیق قصه گویی (فصل دوم)

آموزش توابع مالی در Excel 2007

پاورپوینت بررسی ريسك و بازده بر اساس مدلهای قیمت گذاری دارایی سرمایه ای

پروپوزال بررسی میزان پرخاشگری دانش آموزان ابتدائی شیراز

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی و ادراک خداوند (فصل دوم)

بررسي تمایلات اشتغال دانش‌آموزان پسر ناشنوا و عادي شهر شیراز

دانلود طرح توجیهی تولید گیره و رخت آویز پلاستیکی

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف و نظریه های بانکداری نوین(بانکداری الکترونیکی)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکنترلی (فصل 2)

دانلود مقاله جایگاه حقوق شهروندی از منظر مدیریت شهری در ایران